ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi James  Jeffrey  ve beraberindeki heyet , Dışişleri Bakanlığındaki temaslarında , ABD'nin  NATO   müttefiki  Türkiye'nin yanında olduğunu vurguladı.

haber7
0

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy , ABD nin Suriye Özel Temsilci James Jeffrey ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal arasındaki görüşmeye ilişkin , "Jeffrey , ABD’nin  NATO  mütteki Türkiye nin yanında olduğunu tekrarladı" dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy ,  ABD  li James  Jeffrey  ile Bakan Yardımcısı Sedat Önal arasında gerçekleşen görüşme sonrası yazılı açıklama yaptı. Aksoy , görüşmede James  Jeffrey  in Suriye rejiminin İdlib deki saldırısı nedeniyle şehit olan 5 asker için  ABD  hükümetinin taziyelerini ilettiğini kaydederek , şu ifadeleri kullandı:

"Jeffrey ,  ABD  nin  NATO  mütteki Türkiye nin yanında olduğunu tekrarladı. Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal , İdlib de sahada giderek kötüleşen durum ve son gelişmeler hakkında bilgi verdi. İdlib de Astana ve Soçi kapsamında varılan mutabakatların uygulanmasına atfettiğimiz önemi vurguladı. Görüşmede ayrıca , sahadaki insani durum ve siyasi süreç gibi Suriye sorununun diğer boyutları ele alındı. Bu alanlarda uluslarası toplumun aktif bir rol oynaması gerektiğinin altı çizildi."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =