Teknoloji şirketi Google'nin Avrupa Birliği'nin (AB) verdiği 2 ,42  milyar   avroluk  para cezasına karşı açtığı davanın duruşmaları başladı.

haber7
0

Google nin AB nin para cezasına karşı açtığı dava , merkezi Lüksemburg ta bulunan , AB nin en yüksek mahkemesi Avrupa Adalet Divanı yapısı içinde yer alan Genel Mahkeme de görülmeye başlandı.

Söz konusu dava duruşmalarının 3 gün boyunca devam etmesi bekleniyor.

GOOGLE A VERİLEN CEZA...

AB ,  Google  ye arama motoruyla kendi alışveriş hizmetlerine avantaj sağladığı ve hakimiyetini kötüye kullandığı gerekçesiyle inceleme başlatmıştı.

AB Komisyonu , 2017 de bir arama motoru olarak pazar hakimiyetini suistimal ettiği gerekçesiyle  Google  ye  2 ,42  milyar   avroluk  para cezası vermiş , arama motorundan alışveriş hizmetinde rakiplerine eşit muamelede bulunmasını talep etmişti.

Google , söz konusu cezayı temyize götüreceğini açıklamıştı.

AB de faaliyet gösteren şirketlerin sektörlerinde rekabete aykırı bir durum olup olmadığını denetleme yetkisi AB Komisyonu nda bulunuyor.

AB Komisyonu , söz konusu incelemede rekabete veya antitröst yasalarına aykırı bir durum tespit ederse buna son veriyor ve firmalara yüksek para cezaları uyguluyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =