Etiketler:

Geçen yılı yaklaşık 52 milyon turist ve 34  milyar  520 milyon dolarlık rekor gelirle kapatan turizm sektöründe , bu yıl gelirin 40  milyar  dolara çıkması hedefleniyor

haber7
0

Dünyanın önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Türkiye , 2019 da ağırladığı turist sayısı ve turizm geliriyle Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdı. Bir önceki yıla göre gelirde yüzde 17 lik artış kaydeden sektör , bu yıl da yüzde 15 lik bir büyüme bekliyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Sururi Çorabatır , AA muhabirine , 2015 te 41 milyon 618 bin turistin ziyaret ettiği Türkiye nin , turizmden 31  milyar  465 milyon  dolar  gelir sağladığını , 2016 da turist sayısının 31 milyon 365 bine , gelirin de 22  milyar  107 milyon dolara düştüğünü bildirdi.

2017 yi toparlanma yılı olarak değerlendiren Çorabatır , Türkiye nin gerek turist sayısında gerekse gelir noktasında bir ivme yakaladığını dile getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile özel sektörün iş birliğinde geçen yıl iyi bir sezon geçirdiklerini vurgulayan Çorabatır , Türkiye nin hem turist sayısında hem de gelirde rekor seviyeye ulaştığını söyledi.

TURİST SAYISI DEĞİL , GELİR ODAKLI ÇALIŞMA YÜRÜTÜLÜYOR

Çorabatır , bu yıl ise gerek Kültür ve Turizm Bakanlığının ve özel sektörün turizm gelirini artırmaya yönelik hedefler belirlediğini bildirdi.

Turist sayısı değil , gelir odaklı bir çalışma yürüttüklerine dikkati çeken Çorabatır , "Gelirimizi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =