ABD'li elektrikli araç girişimi Nikola , ülkede yükselen trend haline gelen elektrikli pick-up rekabetine dahil oldu. Tesla'ya  rakip  olarak gösterilen firma , Badger ismini verdiği elektrikli pick-up aracının toplam g&uum

haber7
0

Dünyanın en büyük pick-up pazarı olan ve toplam pazarda en çok satılan üç modelin de pick-up olduğu ABD de , bir süredir elektrikli pick-up fırtınası esiyor.

General Motors ,  Tesla  , Ford , Rivian , Bollinger ve Lordstown gibi irili ufaklı üreticilerin geliştirdiği elektrikli pick-up modeller , kısa bir süre içinde birbirleri ile kıyasıya rekabet içinde olacak.

Ülkede yükselen bu trende son olarak elektrikli araç girişimi Nikola da dahil oldu.  ABD merkezli elektrikli araç girişimlerinden Nikola , yaklaşık bin  kilometre  menzile sahip bir pick-up model üzerinde çalıştığını bildirdi.

TOPLAM GÜÇ 906 BEYGİR

Yapılan açıklamaya göre , sonbaharda görücüye çıkacak Badger isimli aracın , yakıt hücresi ve batarya ile çalışan iki farklı güç seçeneği olacak.

Hidrojen yakıt hücreleri ve standart bataryanın kombinasyonundan oluşan sistemin menzili 960  kilometre  olarak açıklanırken , standart bataryalı versiyonun menzili ise 480  kilometre  olarak açıklanıyor.

Sistem araca 906 beygir maksimum güç sunabiliyor. Standart güç değeri ise 455 beygir olarak belirtiliyor. Ayrıca , lityum-ion bataryanın kapasitesi 160 kWh lık , yakıt hücrelerinin ise 120 kW olarak açıklanıyor.

Elektrikli pick-up modelin 2021 yılında üretime başlayacağı da verilen bilgiler arasında. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 7 =