Koronavirüs  bebek eşyası ve giyiminde talepleri Türkiye’ye yöneltti. Hastalık  endişesiyle  özellikle Avrupa’dan yoğun  talep  alınıyor. Son bir ay içinde üretim yüzde 50 oranında artırıldı.

haber7
0

Çin’in Vuhan şehrinde başlayan koronavirüs salgını Türkiye’de bebek ürünlerinin ihracatını arttırdı. Virüsten dolayı ithal mallara endişe ile yaklaşan Avrupa ülkeleri tercihlerinin Türk ürünlerinden yana kullanıyor.

Koronavirüs salgını devam ederken iç pazarda ürün yetiştirme telaşı yaşanıyor. Tekstil firma sahipleri atölyelerde üretimi yüzde 50 ile 60 arası artırdıklarını belirtirken , en çok talebin ise ateş ölçer aleti , tekstil ürünleri , mama sandalyesi gibi ürünlere geldiğini söyledi.

“Koronavirüsten sonra Çin’e ihracat yapmaya başladık”

Koronavirüs salgının bebek tekstil ihracatına hareketlilik getirdiğini belirten Bebe Çeyiz Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Hızır Albayrak , “Firma olarak 70’e yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Bu ülkeler arasında Avrupa , Asya ve Afrika ülkeleri yer alıyor. Koronavirüsten sonra ise Çin’e de ihracat yapmaya başladık. Avrupalılar , Asyalılar hatta Afrikalıların birçoğu Çin’e doğru ticaretini geliştiriyordu” dedi.

“Üretimi yüzde 50 artırdık”

Albayrak , bir ay içerisinde başta ateş ölçme aletleri olmak üzere , tekstil ürünleri ve son olarak mama sandalyesi gibi ürünlere Avrupalı birkaç firmanın taleplerde bulunduğunu söyleyerek , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 3 =