Ukrayna'nın başkenti Kiev'de Yunus Emre Enstitüsü'nün düzenlediği baklava tanıtım etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.

haber7
0

Kiev Yunus Emre Enstitüsü nde düzenlenen baklava tanıtım etkinliğinde , Ukraynalı ve farklı milliyetlerden davetlilere Türkiye den getirilen Antep baklavaları ikram edildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği nin (BAKTAD) katkılarıyla Kiev e gelen Antepli baklava ustalarının , yufka açarak hünerlerini sergilemeleri davetliler tarafından büyük ilgiyle karşılandı.

"TÜRKLERİN CANDANLIĞINA HAYRANIM"

DHA ya konuşan Oksana isimli Ukraynalı ziyaretçi , "Hayatımda ikinci kez baklava yiyorum. Ama bu yediğim çok daha lezzetli. Yeşil kısmı adeta ağzınızda eriyor" diyerek hayranlığını dile getirdi. İstanbul u çok sevdiğini belirten davetli , "Türkiye nin mimarisini , camilerini , kültürünü , danslarını , lezzetlerini çok beğendim. Her köşe başında size ikramda bulunuyorlar. Türklerin candanlığı ve misafirperverliği hiçbir şeyle kıyaslanamaz" ifadelerinde bulundu.

"MİLLİ TATLIMIZI UKRAYNALILARA TANITTIK"

Baklava ve Tatlı Üreticileri Derneği (BAKTAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldırım , DHA ya yaptığı açıklamada , "Yunus Emre Enstitüsü nün fikriyle bu etkinlik meydana geldi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Baklava ve Tatlı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =