MHK Başkanı Zekeriya Alp’in dinlediği kayıtlarda hakemleri zor duruma sokacak bir unsura rastlanmadı ancak iki pozisyonda kusurlu bulunan VAR/AVAR hakemlerine ağır ceza verileceği öğrenildi.

haber7
0

Süper Lig’de dün belki de bir ilk yaşandı... MHK Başkanı Zekeriya Alp ve yardımcıları , TFF Başkanı Nihat Özdemir’den izin alarak , tartışmalı Fenerbahçe-Aytemiz Alanyaspor maçının hem  VAR  görüntülerini izlediler , hem de hakem ve  VAR  odası arasındaki konuşmaları dinlediler. Hakemlerle de tek tek görüşen MHK Başkanı Zekeriya Alp , gerekli raporu hazırladıktan sonra Nihat Özdemir’le görüştü. Raporda ,  VAR   kayıtları  ve konuşmalarda , hakemleri zor duruma sokacak bir unsura rastlanmadı.

 

 

ÇOK KRİTİK İKİ POZİSYON

Bununla beraber raporda , Alanya’nın kazandığı ilk penaltı öncesi hakem Ümit Öztürk’ü görüntü izlemeye çağıran  VAR  Hakemi Serkan Tokat ve AVAR Hakemi Kemal Yılmaz kusurlu bulundu. Yine raporda , Tokat ve Yılmaz’ın , Alanyasporlu Mustafa’nın eline topun çarptığı pozisyonda Öztürk’ü görüntüyü izlemesi için davet etmesi gerektiği belirtildi. Bu raporun ışığında ,  VAR  ve AVAR hakemlerine ağır ceza verileceği öğrenildi.

 

 

BU POZİSYONDA  VAR  A GİTMELİYDİ

MHk Başkanı Zekeriya alp’in raporuna göre , 88’de Mustafa Pektemek’in eline top gelen bu pozisyonda  VAR  odası , hakemi görüntüleri izlemek için davet etmeliydi.

Kaynak: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =