ABD Merkez Bankası'nın (Fed) üst düzey yetkilileri , Çin'de giderek yayılan coronavirüsün ABD ekonomisi üzerinde önemli bir etkisi olmayacağı düşüncesinde olduklarını , buna karşılık vir&uu

haber7
0

San Francisco  Fed  Başkanı Mary Daly , yeni coronavirüs salgını nedeniyle Çin ekonomisinin büyük olasılıkla en azından iki çeyrek için yavaşlayacağını öngördüklerini , ancak ABD ekonomisine etkisinin sınırlı olduğunu söyledi.

 

 

Dublin de düzenlenen bir etkliğine telefonla katılan Daly , gelişmeleri yakından izlediğini vurguladı ve ekledi:

"Henüz çok fazla görmedik ama , coronavirüs salgınının en önemli ekonomik etkisi güven yoluyla olacak. Politikamız iyi bir noktada , ekonomi iyi bir yerde ve eğer görünümde kayda değer bir değişiklik olmaz ise öngörülebilir gelecek için politikanın olduğu yerle rahatım."

 

 

Philadelphia  Fed  Başkanı Patrick Harker da ,  Fed  in coronavirüsün ABD ekonomisine etkisini izlemekte olduğunu ancak şu anda yapılabilecek çok fazla şey olmadığını söyledi.

Delaware Üniversitesi nde konuşan Harker , "Eğer coronavirüstü durum kötüleşir ise ABD ekonomisine etkisini düşünmemezi gerekebilir , ancak şu anda o noktada değiliz" dedi.

Fed Başkanı Jerome Powell da , dahaönce yaptığı açıklamada , coronavirüsün "çok ciddi bir sorun" olduğunu ve ekonomik aktiviteye küresel ölçekte zarar verebileceği uyarısı yapmıştı.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 2 =