Sivas'ta gece saatlerinde termometreler  eksi  21 dereceyi gösterdi.  havaya  serpilen  sıcak  su yere buz taneciği olarak düştü.

haber7
0

Sivas ta günlerdir etkisini sürdüren soğuk hava gece yarısı  eksi  21 dereceye düştü. Hayat adeta buz kesti , caddeler tamamen boşaldı. Araçlarının camlarının buzla kaplanmasını istemeyen vatandaşlar , camları battaniye ve kartonlarla kapatarak önlem almaya çalıştı.

Soğuk havanın ne kadar etkili olduğunu göstermek isteyen vatandaşlar  havaya   sıcak  su serperek test etti.  havaya  serpilen suyun yere buz tanecikleri olarak düştüğü görüldü. Soğuk havada çalışmak zorunda kalan vatandaşlar yaktıkları ateşte ısındılar.  Sivas  belediyesi ekipleri , yol kenarlarında biriken kar kütlelerinin soğuk havanın etkisi ile  buza  dönüşmesi için kar kütlelerini kamyonlarla ile kent merkezi dışına taşıdı.

Belgesellerde gördüğü görüntülerini denemek için  sıcak  suyu  havaya  serptiğini belirten Yunus Yıldız , “Sürekli belgesellerde izlediğimiz hareketler vardı. Suyun  havaya  atıldığını ve o an buzlaştığını görüyorduk. Bende denemek istedim. Bunun nedeni şuanda bulunduğumuz bölgede hava sıcaklığı  eksi  23 derece. Muazzam bir soğuk var. Bu soğukta denemek istedi ve yaptık. Gördük ki  havaya  attığımız su buz taneciği olarak yere düşüyor. Soğuk felaket , durulacak gibi değil “dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =