Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı  Mustafa  Akıncı'nın , İngiliz The Guardian gazetesine yaptığı açıklamalar  tepki  çekmeye devam ediyor. KKTC'de Ulusal Birlik Partisi (UBP) ve Halkın Partisi milletve

haber7
0

Demirören Haber Ajansı na konuşan UBP milletvekili ve eski müzakereci Oğuzhan Hasipoğlu , "Cumhurbaşkanı  Akıncı  hangi ülkenin başkanı?" diye sordu.

Hasipoğlu , "Devletin başının , federal çözüm olmaz ise temsil ettiği devletin işte o zaman diğer devletler tarafından da tanınabileceği hiç aklının ucundan geçmez mi? Bir cumhurbaşkanı kendi devletinden bu kadar mı umutsuz olur? Neden bir korku olarak Türkiye ye ilhak gibi konuları gündeme getiriyor? Böyle bir gündem yok. Sırf seçimler için böyle bir gündem yaratılıyor" dedi.

"KIRBIS TA HER ZAMAN TÜRK OLACAK"

Akıncı nın halkı bölüp kendine göre bir seçim propagandası yapmaya çalıştığını ifade eden Hasipoğlu , "KKTC halkı , Anavatan Türkiye ile etle tırnak gibidir. Beraber yürüyecektir yoluna. Bizim bundan sonraki hedefimiz cumhurbaşkanlığını almaktır. Ülkemizi tanıtmak istiyoruz , hak ettiği yeri almasını istiyoruz" dedi.  KKTC  nin geleceğinin  Akıncı  ile tehlikede olduğu mesajını veren Hasiopoğlu ,  Akıncı  nın Kıbrıs Türk’tür Türk kalacak sözünü eski bir söz olarak değerlendirmesine , "Bizim için eski ve yeni yok. Kıbrıs Adası üzerinde her zaman Türklük olacaktır. Bizler burada serhat bekçisiyiz" diye konuştu.

"AKINCI OYUN ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 6 =