Kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava Kars’ı olumsuz etkiledi. En soğuk gecenin yaşandığı kentte  termometreler  eksi 27’i gösterdi. Vatandaşın havaya savurduğu sıcak su yere düşmeden dondu.

haber7
0

Soğuktan kayalıklar akan sular donarak yapay şelale oluşturdu. Çalışmayan araçların altında ise ateş yakıldı. Soğuktan kentte okullar tatil edilirken , vatandaşlar kaldırımlarda yürümekte zorluk çekti. Ayakkabı boyacıları da kaldırımda ateş yakarak ısındı. Bazı işyerlerinin ise kapı kilitleri dondu.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; bölgede yılın en soğuk gecesi olduğu belirtilen Kars’ta aşırı soğuktan doğal yaşam da etkilendi. Bölgede en soğuk il eksi 31 derece ile  Kars  oldu.

"ÇOK SOĞUK , DONDUK"

Bugün hava çok soğuk , eksi 27 derece soğuk var. Adeta Kars’ın en soğuk günü , Allah herkese yardımcı olsun. Donuyoruz , açıkçası donuyoruz , çok soğuk” dedi.

Kentte hava sıcaklığı gece eksi 31 derece olurken , sabah saatlerinde  termometreler  eksi 27’i gösterdi. Soğuk havanın önümüzdeki günlerde de etkili olması bekleniyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =