İran  Enformasyon ve İletişim Teknolojileri Bakan Yardımcısı Hamid Fetahi , ülke içindeki telekomünikasyon ağında arıza oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘en kapsamlı’ siber saldırının püskürt

haber7
0

Konu ile ilgili değerlendirmelerini Twitter hesabından paylaşan Fetahi , İrlan’ın telekomünikasyon ağında arızalar oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen ‘en kapsamlı’ siber saldırının püskürtüldüğünü , şimdi ise ‘ikinci bir saldırı dalgasının’ yapıldığını aktardı.

Fetahi , “Kiralık hackerlar , altyapımıza yönelik , İran’ın tarihi boyunca maruz kalmadığı en kapsamlı siber saldırıyı gerçekleştirdi” ifadelerini paylaştı.

İranlı bakan daha önce IRIN televizyonuna çıkarak , çok organize bir şekilde yapılan siber saldırının şimdiye kadar benzeri görülmediğini vurguladı:

“Saldırılar devam ediyor , ikinci dalga başladı. Aynı şekilde bu saldırıya da karşılık vermeyi başaracağımızı umarım.” 

İRAN IN TELEKOMÜNİKASYON ALTYAPISINA ÖNCEKİ GÜN DE SALDIRILMIŞTI

İran yönetimi , daha önce dün öğle saatlerinde çeşitli operatörlerin İnternet çalışmalarında yaklaşık 1 saat süren aksamalara yol açan siber saldırı düzenlendiğini açıklamıştı. Dünkü saldırı başarıyla püskürtülmüştü.

İran belli aralıklarla siber saldırılara maruz kalıyor. Son olarak geçen aralıkta ülkeye yönelik büyük bir siber saldırının yapıldığı açıklanmıştı.  İran  İletişim ve Enformasyon ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =