Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz perşembe günü AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantısında TV programları ve dizilerin de gündeme geldiği öğrenildi.

haber7
0

Bazı milletvekilleri Erdoğan’a  dizilerden  duyduğu rahatsızlığı iletti. Vekiller , “Bazı diziler toplumun yapısına uygun değil” diyerek eleştiride bulunurken ,  Erdoğan  “Bu konunun ben de farkındayım. Ben de bunlardan şikayetçiyim ve rahatsızım.  Genel olarak hepinize hak veriyorum” dedi.

"SOFUOĞLU , ERDOĞAN DAN İZİN İSTEDİ"

Toplantıda , AK Parti Sakarya Milletvekili ve eski milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu ,  Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a Dünya Süpersport Motosiklet Şampiyonası’na misafir yarışçı olarak katılmak istediğini iletti. Ancak ,  Erdoğan  bu isteği “5 kez dünya şampiyonu oldun , sen bize lazımsın” diyerek reddetti. Sofuoğlu , Erdoğan’a motor sporlarında en büyük sıkıntının tesisler ile alakalı olduğunu , Türkiye’de en az 5 tesis kurulması gerektiğini anlattı.  Cumhurbaşkanı   Erdoğan  ise “Sen çok sakatlandın , yaralandın. İnsanlar da bu tesislerde kaza yapar ve yaralanırsa’ diyerek endişesini dile getirdi. Erdoğan’ın bu endişesi üzerine Sofuoğlu’nun , tesislerde hayat kaybının binde bir olduğunu söyleyerek , “Siz bana bir görev verdiniz. Görev sürem dolmadan , ülkemize hizmet anlamında faydalı işler yapmak istiyorum. Bu anlamda desteğinize ihtiyacım var” dediği , Erdoğan’ın da bu teklife olumlu baktığı öğrenildi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =