24 Ocak’ta meydana gelen  Elazığ  depreminde enkaz altında kaldıktan  sonra  AFAD gönüllüleri tarafından 12  gün   sonra  bulunan kedinin tedavi altına alındığı  Duygusal  bir paylaşımla duyuruldu.

haber7
0

Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 24 Ocak’ta meydana gelen 6.8’lik depremde enkaz altında kalan bir kedinin 12 gün  sonra  AFAD gönüllüleri tarafından kurtarıldığı belirtildi.

HİÇBİR ŞEY YEMEDEN 12 GÜN HAYATTA KALDI

Kurtarılan kedinin önce İl AFAD’a götürüldüğü ardından da  Elazığ  Belediyesine durumun bildirildiği kaydedildi. Belediyesi Hayvan Hastanesinden gelen görevlilere teslim edilen kedinin tedavi süresinin devam ettiği aktarılırken , AFAD tarafından video eşliğinde  Duygusal  bir  paylaşım  yapıldı.

Paylaşımda  depremden  12 gün  sonra  enkaz alanında AFAD gönüllüleri tarafından bir kedi bulunup getirildiğini ifade eden AFAD personeli Doğuş Ok , “Kediyi bulan gönüllülerimiz hiçbir şey yemediğini , içmediğini çok hasta olduğunu ve gözlerinde akıntı olduğunu söylediler. Biz kedinin durumunu görüp hemen belediyemize haber verdik. Sağolsun belediyemizden veteriner arkadaşlar kediyi alıp barınma merkezine getirdiler. Bize göre sokakta yaşayan hayvanlar , bizim için emanettir ve biz emanetlerimize sahip çıkıyoruz. Doğal afetlerde sadece insanlar değil , bu emanetlerimiz de zarar görmekte. AFAD olarak hem insanlarımızın hem de sokakta yaşayan emanetlerimizin güvencesi biziz” dedi.

SESSİZ DOSTLARIMIZ İÇİN DE BU SÜREÇ ÖNEMLİ ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =