Malatya  Valiliği , depremde evi ağır hasar gören veya yıkılan ev sahiplerine 11 bin lira , kiracılara ise 5 bin lira acil yardım ödemesi yapıldığını bildirdi.

haber7
0

Valilikten yapılan yazılı açıklamada , merkez üssü Elazığ ın Sivrice ilçesi olan 6 ,8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle  Malatya  da evleri yıkılan veya ağır hasar görenlere acil yardım ödemesi gerçekleştirildiğini belirtildi.

Açıklamada , deprem nedeniyle teknik ekiplerce konutunun yıkıldığı , acil yıkılacak durumunda bulunduğu veya ağır hasar gördüğü kesin hasar raporu neticesinde tespit edilenlerin geçici barınma taleplerinin İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne (AFAD) ait başvuru çadırlarında alındığı anımsatıldı.

Açıklamada , "Oturduğu konutu yıkılan , acil yıkılacak derecede bulunan veya ağır hasar gören ev sahiplerine AFAD İl Müdürlüğünce 11 bin lira , kiracılara ise 5 bin lira acil yardım ödemesi yapılmaktadır. Geçici barınma için konteyner talebinde bulunan vatandaşlarımıza yapılacak bu yardımlar ev sahipleri için 5 bin lira , kiracılar için 2 bin 500 lira olarak uygulanacaktır." değerlendirmesinde bulunuldu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =