İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu , toplu ulaşıma yapılan %35'lik zamla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Dün yaptığı açıklamada "vatandaşımızı düşündük" diyen

haber7
0

7. Uluslararası CNR Kitap Fuarı nın açılışı , Bakırköy deki CNR Expo İstanbul Fuar Merkezi nde gerçekleşti. Açılış programına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. İmamoğlu ulaşım zammıyla ilgili soruya , "Vatandaşımızın zamma tepki göstermesi kadar doğal bir şey yok" dedi. 

"3 YILDIR  zam  YAPILMIYORDU" Ekrem İmamoğlu , "3 yıldır , 2017 nin Mayıs ayından beri  zam  yapmayan bir İstanbul ulaşımı var. Otobüslerimiz 3 yıldır  zam  yapmıyor ama Türkiye deki bu  zam  fırtınasına bizim dayanma şansımız yok. Yakıt zammını , o tarihten bu tarihe vatandaşlarımız biliyor. Bütün maliyetlerle ilgili bizim yaptığımız zammın en az 2 katı bir artışla mücadele ediyoruz. Bizim şu an yaptığımız , hizmetimizi sürdürebilme çabası ama vatandaşımızın yanında olma konusundaki çabamızdan ötürü de inanın o maliyetlerin çok altında bir  zam  yaptık diyebilirim. Bugünkü ekonomik koşullarda vatandaşımız haklı. Elbette ben trajikomik ifadelerde bulunan bazı siyasilere de gülümsüyorum. Sanki Ekrem İmamoğlu nun  zam  yaptığı bir husus tek gündem"  dedi. 

İMAMOĞLU NUN SÖZÜNÜ ETTİĞİ 3 YIL AK PARTİ DÖNEMİYDİ 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu , toplu ulaşıma yapılan %35 lik ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =