Diyarbakır   annelerinin  dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önündeki  evlat   nöbeti  sürüyor.

haber7
0

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP yi sorumlu tutan  Diyarbakır   annelerinin  , 3 Eylül 2019 da başlattığı oturma eylemi 159 uncu gününe girdi.

Soğuk havaya rağmen eylemlerini sürdüren annelerden Fatma Akkuş yaptığı açıklamada , 5 yıldır kızı Songül den haber alamadığını belirtti. 

Eyleme katılan ailelerin evlatlarını almadan HDP binası önünden ayrılmayacağını vurgulayan Akkuş , anne ve babaların kararlı olduğunu aktardı.

Akkuş , "Ömrüm yettiğince burada oturmaya devam edeceğim. Gitmiyorum , kızımı istiyorum. Kızımı HDP götürdü. HDP temsilcimiz değil , bunlar Kürt temsilcileri değil , onlar PKK yandaşlarıdır. Onlar Kürtleri öldürüyor , dağa çıkartıyor. Çocuklarımızı istiyoruz. Bize yaptıkları zulüm yeter." dedi.

"ÇOCUĞUMU İSTİYORUM"

Annelerden Sadiye Özbey ise kaçırılan oğlunun 5 yıldır yolunu gözlediğini anlattı.

Çocukları için diğer annelerle başlattıkları eylemi sürdürdüklerini ve çocuklarının dönmesini istediklerini belirten Özbey , "159 gündür buradayız. 159 yıl da geçse çocuğumuzu almadan gitmeyeceğiz. PKK , çocuğumu versin. Çocuğumdan ne istiyor? Oğlum , bir karıncayı incitmezdi. Canımı , ciğerimi aldılar. Canımdan can aldılar. Kuzumu istiyorum , onu özledim. Çocuğumu istiyorum." diye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =