Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum , Türkiye'nin kalkınmasından rahatsız olanların türlü oyunlar ortaya koyduğunu ancak başarısız olduklarını söyledi.

haber7
0

Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum , ülkenin kuzeyindeki Cüzcan vilayetini ziyaret eden Türkiye nin Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Türkiye nin , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan   sayesinde  dünyada söz  sahibi  bir ülke haline geldiğini ifade eden Dostum , "Türkiye deki tüm partilere saygım var ama şu bir gerçek ki bugün Türkiye dünyada söz  sahibi  ise Recep Tayyip  Erdoğan  ın yürüttüğü doğru politikalar sayesindedir" dedi.

Türkiye nin kalkınmasından rahatsız olanların türlü oyunlar ortaya koyduğunu ancak başarısız olduklarını dile getiren Dostum , FETÖ nün 15 Temmuz 2016 daki başarısız darbe girişiminin de Türkiye üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlardan biri olduğuna dikkati çekti.

Afganistan daki mevcut güvenlik durumuna ilişkin ise Dostum , ülkedeki güvenliğin gün geçtikçe kötüye gittiğini ve ülkeye barış gelmediği sürece halkın huzur içerisinde yaşayamayacağını belirtti.

"TÜRKİYE , AFGANİSTAN HALKININ YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEK"

Büyükelçi Ertuğrul da iki ülke arasındaki sevgi bağlarının karşılıklı olduğunu dile getirerek Türkiye nin her zaman olduğu gibi bundan sonra da Afganistan halkının yanında olmaya devam edeceğini vurguladı.

Afganistan ın bir an evvel huzura ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =