Aydın'ın CHP'li Kuşadası Belediyesi adına tescilli 18 adet araç ortadan kaldırıldı. Araçların , belediye bünyesinde mevcut olmadığı , hurdalıklarda da yer almadığı belirlendi.

haber7
0

Sayıştay , Aydın ın  CHP  li Kuşadası Belediyesi nin 2018 yılı içerisinde toplam 13 milyon 200 bin lira borçlandığını tespit etti. Borçlanma tutarının  belediyenin  en son kesinleşmiş bütçe gelirlerinin yüzde 10 unu geçtiği halde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nın onayı alınmadan borçlanmaya gidildiği ifade edildi.

NEREDE OLDUKLARI BELLİ DEĞİL

Yapılan bir diğer incelemede ise trafik kayıtlarında belediye adına tescilli 18 adet aracın belediye bünyesinde mevcut olmadığı , hurdalıklarda da yer almadığı anlaşıldı. Araçların nerede olduğuna dair herhangi bir bilgi ve belge de bulunmadığı görüldü.  CHP  li  belediyenin  araçların tamamının hurda araçlar olduğu ifade etmesine rağmen yapılan incelemede araçların hurdalıkta olmadığı , resmi olarak hurdaya ayrılmadığı ve kayıtlardan düşülmediği belirlendi. Şayıstay müfettişleri "Araçların nerede olduğu tespit edilememiştir" ifadesini de rapora işledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =