FETÖ  firarisi eski futbolcu  Hakan   Şükür  , daha önce örgüt tarafından  dolandırıldığını  söylemişti. Askeri darbe yapmaya kalkışan; adı kumpaslar , soru çalmalar , cinayetler , cinsel içerikli şantaj

haber7
0

Kapatılan Zaman gazetesinin muhabiri Ahmed Dönmez in , kişisel internet sitesi için kaleme aldığı makalede ABD , İngiltere , Almanya ve Polonya da birçok kişinin örgüt içinde güvendiği şahıslarca  dolandırıldığını  belirtti. Makaleye göre yurt dışına kaçanların , güvendikleri örgüt üyeleri tarafından ortak bulma , iş kurma ve yatırım yapma gibi vaatlerle kandırılarak paraları ellerinden alındı.

ELEBAŞINA ŞİKAYET DE İŞE YARAMADI Sonrasında "İşler ters gitti , iflas ettik" , "zarar ettik" gibi açıklamalarla batırılan kişilerin çoğu , hileli iflasa başvurulduğunu , paraların başka şirketlere aktarıldığını söyledi.

Farklı ülkelerde mağdurlarla örgüt yöneticileri arasında sert kavgalar yaşanırken ABD de bu duruma isyan edip mahkemelere başvuran , hatta dolandırıcılık davası açanlar oldu. Birçok dolandırıcılık örneğinin yer aldığı makalede , "Hatta bu durumu bizzat Fetullah Gülen e götüren ve şikayet edenler de olmuş. Ancak yine de durum değişmemiş." denildi.

"VAMPİR GİBİ EMİYORLAR" Makalede , dolandırılanların görüşlerine de yer verildi. Parasını kaptıran ve ismi paylaşılmayan bir esnaf , "Burada bir şebeke kurulmuş. Türkiye den az çok sermaye ile gelmiş arkadaşları vampir gibi emiyorlar." derken , başka biri de "Beni bizzat buranın iş adamları derneği başkanı dolandırdı." ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =