Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren  Gündüz   Gece  izleyicisini gezdiriyor.  Gündüz   Gece  , bu  hafta  İzmit’teki gezisine kald

haber7
0

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe  dolu  sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz  Gece  bu  hafta  şehrin karmaşasından kaçıp Karadeniz havasını solumak isteyenlerin adresi İzmit’ten evlere konuk olacak.  

Kürşat İzmit’te ilk olarak Gölcük’e gitti. Burada tarihi evleri gezen Gündüz  Gece   ekibi  İzmit’in eski çağlara kadar uzanan köklü tarihi hakkında bilgi aldı. Gündüz  Gece  ekibinin bir sonraki durağı Gürcülere has oyunların sergilendiği halk oyunları merkezi oldu. Halk oyunları ekibiyle keyifli anlar yaşayan Kürşat , seslendirdiği türkülerle kulakların pasını sildi. 

Gündüz  Gece   ekibi  son olarak Gürcü yemekleriyle bezeli bir sofraya konuk oldu. Burada haşo yemeği ve yumurta dolmasının püf noktalarını öğrenen Kürşat , İzmitli hanımlarla birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 6 =