Suriye'de  Esed  rejiminin hava  saldırıları   devam  ediyor. Savaştan kaçmaya çalışan siviller Türkiye sınırına  göç  ediyor. Son 4  günde  90 bin  sivil  daha  göç  etti.

haber7
0

Suriye de Beşşar  Esed  rejimi ve destekçilerinin , İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi sınırları içerisindeki yerleşimlere yönelik  saldırıları  sonucu son 4 günde 90 bin  sivil  daha Türkiye sınırı yakınlarına göç etti.

Bölgede göç verilerine ilişkin çalışma yürüten Suriye Müdahale Koordinatörlüğünden edinilen bilgiye göre , İdlib kent merkezi , Eriha , Serakib ve Cebel Zaviye bölgeleri ile Halep in batısı ve güneyinden Türkiye sınırına sivillerin göçü  devam  ediyor.

Esed ordusu ile İran destekli terörist gruplardan oluşan rejim güçleri ve Rusya nın  saldırıları  sonucunda , İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi içerisinde yer alan söz konusu bu bölgelerden son 4 günde 90 bin  sivil  daha yerinden edildi.

Yerinden edilenlerin büyük kısmı , Türkiye sınırı hattındaki kamplar bölgesine gelirken bir kısmı da Türkiye nin terörden arındırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgesine sığınıyor.

İdlib in güneyi ve güneydoğusu ile Halep in batı ve güney kırsalındaki yerleşimlerinden Ocak 2019 dan beri Türkiye sınırı yakınlarına göç edenlerin sayısı 1 milyon 767 bine ulaştı.

ON BİNLERCE AİLE YARDIM BEKLİYOR

Öte yandan İdlib il merkezinden sivillerin kaçışı artarak  devam  ederken Halep in batı ve güney kırsalındaki Daret İzze , Etarib , Hıreytan , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 8 =