Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) Yönetim Kurulu Başkanı Mete Güler , Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli 6 ,8 büyüklüğündeki depremin ardından  Elazığ  ve Malatya'da şu ana kadar 2  milyon   lira  hasar

haber7
0

Güler ve Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli , depremden etkilenen  Malatya  da , Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde sigorta acenteleri ve  hasar  eksperleriyle bir araya geldi.

 

Güler , burada gazetecilere yaptığı açıklamada , 24 Ocak ta  Elazığ  da meydana gelen depremin ardından tüm  DASK  ekibi ve Türkiye Sigorta Birliği ile vatandaşların yanında olduklarını ifade etti.

DASK ın 20 yıldır faaliyetlerine devam ettiğini belirten Güler , "Genel sigortalılık oranına baktığımızda , ülke genelinde yüzde 54 sigortalılık oranına ulaşmışız. Bu , gerçekten bizim için önemli bir aşama kaydettiğimizi göstermekte. Tabii bu oranı biz yüzde 100 olarak gerçekleştirmek istiyoruz. Sigortalılarımıza ulaşmak istiyoruz. Herkesin Zorunlu Deprem Sigortası na sahip olmasını istiyoruz. Yaşadığımız bu deprem dolayısıyla da zaten bu farkındalığın önemli hale geldiğini düşünüyoruz." diye konuştu.

 

Güler , Marmara Bölgesi nde sigortalılık oranının daha yüksek olduğunu dile getirerek şöyle devam etti:

"Doğu ve Güneydoğu Anadolu da bu oranların daha düşük gerçekleştiğini görüyoruz. Şu anda yüzde 40 oranlarında. Bu oranların daha da artırılması esas gayemiz. Sivrice merkezli depremden sonra hem  Elazığ  hem de  Malatya  ve çevre illerden gelen ihbarlar oldu. Biz bu ihbarları hemen  hasar  dosyaları ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 4 =