İstanbul  Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği , İstanbul'da  ulaşıma   yüzde  35  zam  kararı alındığını duyurdu.  zam  talebinde özel halk otobüsü , İETT , metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2 ,60 T

haber7
0

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı Afet Koordinasyon Merkezi nde (AKOM) dün gerçekleşen Ulaşım Koordinasyon Merkezi toplantısında özel halk otobüsü , İETT , metro ve metrobüs tarifelerinde en kısa mesafe ücreti 2 ,60 TL den 3 ,50 TL ye yükseltilmesi için karar alındı.

 

İSTESOB ZAMMI RESMİ TWİTTER HESABINDAN DUYURDU

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) zammı resmi twitter adresinden duyurdu. 3 yıldır toplu taşıma ücretlerine  zam  yapılmadığını ifade eden esnaf temsilcileri , UKOME toplantısında elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35  zam  yapılmasını talep etti.

Yapılan oylama sonucu , oy çokluğu ile elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35  zam  yapılmasına karar verildi.  zam  kararının İBB de ilgili otoritenin imzalamasından sonra yürürlüğe girmesi bekleniyor.

Turkuaz taksilere sarı taksiye geçiş izni

 

UKOME’de görüşülen bir diğer konu ise turkuaz taksilerin durumu oldu. İstanbul’da 1 Haziran 2018’den itibaren başlayan uygulama ile sarı taksilerin yanı sıra üst segment (D) olan turkuaz renkte taksiler dönemi başlamıştı. Turkuaz taksilerde , sarı taksilerden yüzde 15 daha fazla ücret tarifesi uygulanıyordu.  İstanbul  halkının turkuaz taksiye ilgi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =