İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) bağlı İSMEK'in çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan  İBB   Genel   Sekreter   Yardımcısı  Yeşim Meltem Şişli&

haber7
0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca  Şişli  ve eski Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Müdürü Erkan Duyar tarafından İSMEK bölge sorumlularının da yer aldığı 19 kadına hakaret edildiği iddiasına ilişkin , şikayetçilerin avukatı Ferah Yıldız ın yaptığı suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma sürüyor.

Soruşturmada , suç dilekçesinin sunulmasının ardından , 31 Ocak Cuma günü şüpheli Yeşim Meltem  Şişli  den şikayetçi olan 19 kadının "mağdur" sıfatıyla ifadeleri alındı. Avukat Ferah Yıldız , 3 Şubat Pazartesi günü sunduğu yeni suç duyurusu dilekçesiyle belediyenin HBÖ Müdürü Erkan Duyar ın da aynı kapsamda "şüpheli" olarak cezalandırılmasını talep etti.

Başsavcılığın , şüpheli  Şişli  hakkında , Türk Ceza Kanunu nun (TCK) 115/3. maddesinde yer alan ve 3 yıla kadar hapis cezası öngörülen "inanç , düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme" suçundan soruşturma yürüttüğü öğrenildi. Diğer şüpheli Erkan Duyar hakkında ise TCK nın 257. maddesinde hüküm bulan ve 2 yıla kadar hapis cezası öngörülen "görevi kötüye kullanma" suçu yönünden soruşturma yürütüldüğü belirtildi.

AİLE , ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞININ MÜDAHİLİK TALEBİ

Genel soruşturmadan sorumlu Başsavcıvekili Ömer Faruk Yıldırım ın yürüttüğü soruşturma ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =