Kırşehir'de fırıncılar ve marketler arasındaki  Rekabet  nedeniyle 200 gram ekmeğin fiyatının 59  kuruşa   kadar  düşmesi vatandaşları memnun ederken , üreticilerin tepkisine neden oldu.Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı

haber7
0

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk , gazetecilere yaptığı açıklamada , ulusal marketlerin Kırşehir de  Ekmek  fiyatlarını düşürmesi ve fırıncılar arasındaki rekabetin indirimi gündeme getirdiğini belirtti.

Kaliteli malzeme kullanılması halinde ekmeğin fırıncıya maliyetinin 75-80 kuruştan aşağı olamayacağını vurgulayan Öztürk , birleşerek büyük işletme kuran bazı fırıncıların  Ekmek  fiyatındaki düşüşü teşvik ettiğini öne sürdü.

Öztürk , "Kırşehir de tüketilen günlük yaklaşık 150 bin ekmeğin 30 binini ulusal marketler satıyor. Ulusal marketler 3-5 bin ürünün yanında ekmekten zarar etmeyi göze alıyorlar. Küçük bakkal ve marketler de  Rekabet  edebilmek için mecburen fiyat düşürüyor. Birleşerek 50-60 bin  Ekmek  üreten fırıncılar da bu düşüşe çanak tutuyor. Büyük balık küçük balığı yutar misali , olan küçük fırıncılara oluyor." dedi.

Düşük fiyata satılan ekmeklerin kontrol edilmesi gerektiğine işaret eden Öztürk , "Tarım ve Orman İl Müdürlüğü , bu ekmekleri incelemeli. Sağlık açısından , un , maya , su malzemeleri yönünden incelemesi gerekir." diye konuştu.

Fırın işletmecisi Turan Dönmez de 1 lira 25 kuruştan satılması gereken ekmeğin , haksız  Rekabet  nedeniyle fiyatının 59  kuruşa   kadar  düşürülmesinin Ahi esnafına yakışmadığını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 6 =