Terör örgütü PKK'dan  kaçıp   güvenlik   güçlerine   teslim   olan   kız  , dağa kaçırılan evlatlarına kavuşma ümidiyle oturma eylemi yapan  Diyarbakır  annelerine destek ziyaretinde bulundu.

haber7
0

Hakkari’in Şemdinli ilçesinde 5 yıl önce kandırılarak dağa kaçırılan ve 9 ay önce ailesinin çabaları sonucunda PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine  teslim   olan  F.A. , beraberindeki Hakkari Şehit Aileleri Dernek Başkanı İbrahim Adıyaman ile birlikte HDP  Diyarbakır  il binası önünde 157 gündür evlat nöbeti tutan aileleri  ziyaret  etti. Ziyarette , çocukları terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiası ile evlat nöbetinde  olan  annelerin ellerini tek tek öperek ailelerin direnişlerine destek verdi.

"BEN BUNU AÇIKÇA SÖYLEYEBİLİRİM Kİ ŞUANDA HERKES GERİ GELMEK İSTİYOR" Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan F.A. , oturma eylemi sonrası örgütte çözülmeler yaşandığı belirterek , “Bizim orada gördüğüm acılar çok büyük bir acıdır. Şuan ki dönem çok uzun bir dönem değil ve rahat bir dönem değil dağdakiler için. Çünkü kırsaldaki  olan  savaşa karşı hiç kimse dayanamıyor. Ben bunu açıkça söyleyebilir ki şuanda herkes geri gelmek istiyor ve örgüt can çekişiyor” dedi.

"HERKES GELİP ŞUANDA ANNESİ İLE BİR OLMASINI İSTİYORUM" Dağdakilere çağrıda bulunan F.A. , “Buradan söylüyorum; bakın şuanda herkesin annesinin yanındayım ve şuanda dağda bu silahı kaldıran herkese de sesleniyorum. Bunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 5 =