Son dakika haberi... Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile HIZAL arasında  Milli   Muharip   Uçak  Projesi'nin yıldırım test tesisi için sözleşme imzalandı. Tesisin 2022 yılında tamamlanması öngörülüyor.

haber7
0

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile HIZAL arasında  Milli   Muharip  uçak için yıldırım test tesisi yapılmasına ilişkin bir sözleşme imzalandı.

CİDDİ BİR AVANTAJ SAĞLAYACAK

İmza töreninde konuşan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil , "Savunma Sanayii Başkanlığımızın destekleri ile bu testleri tesislerimizde gerçekleştirmek ciddi bir avantaj sağlayacak. Testler aynı zamanda birer Ar-Ge projesi gibi değerlendirilecek. Yakın zamanda birçok test merkezini daha şirketimize kazandıracağız" ifadelerini kullandı.

HIZAL Genel Müdürü Prof. Dr. Mizrahan Hızal ise , "Böyle önemli testleri yerli imkanlarla yapmamız eksiklerin yerinde tespit edilmesi açısından önem arz ediyor. Bu testleri gerçekleştirecek olan tesisin imar edilmesi aşamasında firmamızı layık gördükleri için Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ne teşekkür ediyoruz" dedi.

4 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Yıldırım test tesisi , Türkiye nin en önemli projeleri arasında yer alan  Milli   Muharip  uçağın geliştirilmesi aşamasında yıldırımın doğrudan ve dolaylı etkilerinin test edilebileceği yaklaşık 4 bin metrekare alan üzerinde kurulacak. Tesisin altyapısı ise yüksek gerilim konusunda tecrübeli HIZAL şirketi tarafından yapılacak.  Milli   Muharip  uçağın ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =