Ukrayna  Parlamentosu'nda tarım arazilerinin satışının serbest bırakılmasını öngören yasa tasarısının görüşüldüğü sırada milletvekilleri arasında  arbede  yaşandı. Eski Başbakan Yuliya Timoşenko ve

haber7
0

Ukrayna da tarım arazilerinin satışına yönelik moratoryumun kaldırılmasını öngören yasa tasarısının ikinci oturumunda parlamentoda tansiyon yükseldi.

Eski Başbakan Yuliya Timoşenko nun Vatan Partisi ile Muhalefet Platformu Yaşam İçin Platformu nun parlamento kürsünü ablukaya almak istemesi üzerine , iktidar ve muhalefet milletvekilleri arasında  arbede  yaşandı.

Devlet Başkanı Volodimir Zelenski , parlamentoda oturum öncesi iktidardaki Halkın Hizmetkarı Partisi milletvekilleri ile bir araya gelerek , tasarıya destek vermelerini istedi. 

ÇİFTÇİLERDEN PROTESTO

Yasa tasarısının görüşüldüğü sırada  Ukrayna   Parlamentosu  önünde toplanan kalabalık , tarım arazilerinin satışının serbest bırakılmak istenmesini protesto etti.

Ukrayna da bugün tarım arazilerinin satışı yasak. IMF nin , Kiev e sağladığı kredilerin devamı için öne sürdüğü şartlardan biri tarım arazilerinin satışına yönelik moratoryumun kaldırılması.

Ukrayna da tarım arazilerinin satışına yönelik yasağın kaldırılmasını öngören yasa tasarısı geçen kasım ayında parlamentoda ilk oturumda kabul edilmişti. Tasarıda ,  Ukrayna  vatandaşlarının ,  Ukrayna  da kayıtlı şirketlerin ve devletin toprak satın almasının yasal hale getirilmesi teklif ediliyor.

YABANCI ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =