Antalya’nın Korkuteli ilçesinde , kaybolduktan 40 gün sonra çıplak haldeki cesedi battaniyeye sarılı halde toprağa gömülü bulunan  Dilara  Kandak'ın(23) katil zanlısı olarak yargılanan  eski  eşi Ahmet Yor

haber7
0

Antalya nın Korkuteli ilçesinde yaşayan Dilara Kandak ın kaybolduktan 40 gün sonra 4 Mart 2018 günü , Gülova daki bir tarlada cesedi bulundu. Battaniyeye sarılı halde toprağa gömülü olarak bulunan genç kadının cesedinin çıplak , elleri , kolları ve ayaklarının iple bağlı olduğu belirlendi. Yapılan otopside boğularak öldürüldüğü ortaya çıkan 2 çocuk annesi  Dilara  Kandak ta bulunan sperm örneklerinin ,  eski  eşi Ahmet Yorulmaz a ait olduğu ortaya çıktı. Yorulmaz , gözaltına alındı. İkinci kez evlenen ve eşinin 3 aylık hamile olduğu öğrenilen Ahmet Yorulmaz tutuklandı. 

Ahmet Yorulmaz ın Antalya 6 ncı Ağır Ceza Mahkemesi ndeki yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tutuklu sanık Yorulmaz ile öldürülen  Dilara  Kandak ın yakınları ve taraf avukatları hazır bulundu. Kandak ın ailesinin avukatı Fatih Yavaşlar , ölen ile sanık arasında husumet bulunduğunu belirterek , “Özellikle sperm ve DNA örneklerinin sanığa ait olması nedeniyle sanığın atılı suçu işlediğini düşünüyoruz. Adli Tıp raporu uyarınca suçun faili kesin olarak belirlenmiştir. Sanığın cezalandırılmasını talep ederiz" dedi. 

KESİN ÖLÜM NEDENİ BELİRLENEMEDİ

Daha sonra mütaalasını açıklayan Cumhuriyet savcısı ,  Dilara  Kandak ın kesin ölüm nedeninin otopsi yapılmasına rağmen belirlenemediğine dikkat çekerek , şöyle dedi:

“İstanbul Adli Tıp ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =