Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının  yüzde  5 ,2'si işlerini  evden  yürüttü.

haber7
0

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) , 2018 yılı  evden  çalışma verilerini yayımladı. Buna göre , AB vatandaşlarının yüzde 5 ,2 si iş yerine gitmek yerine evinde çalıştı. Söz konusu dönemde , AB üyesi 27 ülke arasında evinde çalışanların oranının en yüksek olduğu ülke Hollanda oldu.

Hollanda da vatandaşların yüzde 14 ü işlerini evinden sürdürdü. Hollanda yı yüzde 13 ,3 ile Finlandiya , yüzde 11 ile Lüksemburg ve yüzde 10 ile Avusturya izledi. Söz konusu oranın en düşük olduğu ülke ise Bulgaristan olarak belirlendi. Bulgaristan da vatandaşların sadece yüzde 0 ,3 ü  evden  çalıştı. Bulgaristan ı yüzde 0 ,4 ile Romanya , yüzde 1 ,2 ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) , yüzde 1 ,4 ile de Hırvatistan izledi.

Almanya da vatandaşların yüzde 5 i , Fransa da yüzde 6 ,6 sı , İtalya da yüzde 3 ,6 sı ve İspanya da yüzde 4 ,3 ü evinden çalıştı. AB den ayrılan İngiltere de vatandaşların yüzde 4 ,4 ü işlerini  evden  yürüttü. Söz konusu  evden  çalışma oranı Türkiye de ise yüzde 2 ,2 olarak belirlendi. AB ülkelerinde  evden  çalışma oranı kadınlarda ortalama yüzde 5 ,5 olurken , erkeklerde yüzde 5 seviyesinde gerçekleşti. 

.yedigundem-title { font-size:20px ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =