İDDEF  , Elazığ’da meydana gelen depremden etkilenen mağdur vatandaşları  yalnız  bırakmayarak bir tır dolusu kumanya ve ihtiyaç malzemesini bölgeye ulaştırdı.

haber7
0

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF)  Elazığ  ın Sivrice ilçesi merkezli 6 ,8 büyüklüğündeki depremin ardından evleri yıkıldığı ve hasar gördüğü için çadır ve okullarda kalan 200 depremzede aileye hayırseverlerin desteğiyle yardımda bulundu.  İDDEF  , İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Kızılay’ın koordinasyonuyla deprem bölgesine ulaştırdığı ısıtıcı , sünger yatak , kumanya , battaniye , hijyen paketi ve kışlık kıyafet yardımlarını teslim etti.

İDDEF’ten yapılan açıklamada , “Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6 ,8 büyüklüğündeki depremin bilançosu hepimizi derinden üzdü. Depremde evleri yıkılan veya hasar gören kardeşlerimiz için AFAD ve Kızılay ile yaptığımız istişareler sonucunda ihtiyaçları önceden belirlenen Elazığ’daki depremzede kardeşlerimizin yaralarını sarmak için harekete geçtik. Hayırseverlerin bağışlarıyla kumanya paketi ve ihtiyaç malzemesinden oluşan yardım tırımızı gönderdik. Bölgeye giden  İDDEF  ekiplerimiz , depoya indirilen yardımları AFAD ve Kızılay’ın koordinesiyle depremzede kardeşlerimizin ihtiyaç listesine göre dağıtımını gerçekleştirdi. Evleri yıkılan ya da hasar gören , çadırlarda , spor salonlarında ve okullarda kalan depremzede 200 aileye ısıtıcı , sünger yatak , kumanya , battaniye , hijyen paketi ve kışlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 6 =