Gaziantep'te telef olan bir kuzuda  veba  tespit edildi. İki kuzunun daha hastalanması üzerine inceleme başlatıldı. Toplam 7 bin koyun , kuzu ve keçi aşılandı ,  Mahalleye  canlı  hayvan  giriş-çıkışı yasaklandı.

haber7
0

Gaziantep in İslahiye ilçesinde telef olan bir kuzuda  veba  tespit edildi.

Edinilen bilgiye göre , Gaziantep in İslahiye ilçesi Beyler Mahallesi’nde ikamet eden Mustafa Kanat’a ait bir kuzu doğumundan bir ay sonra telef oldu. İki kuzunun daha hastalanması üzerine inceleme başlatan ekipler , hayvanlarda  veba  olduğunu belirledi. İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hasta olan kuzulardan alınan numuneler incelenmek üzere Adana Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü’ne gönderildi.

Beyler Mahallesi ve çevresinde toplam 7 bin koyun , kuzu ve keçi aşılanırken ,  Mahalleye  canlı  hayvan  giriş çıkışı da yasaklandı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 9 =