Milli  eğitim  Bakanlığı , İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Balıkesir'deki  eğitim  binalarında yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde deprem riski taşıyan 51 binanın yıkımına karar verildi.

haber7
0

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamada depreme dayanıklı olmayan ve yıkılacak olan okul , pansiyon ve öğretmen evlerinin listesi yayınlandı. Valilikten yapılan açıklamada , "Balıkesir de 184 bin öğrenci , 15 bin öğretmen ve çalışanı ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak , önceliğimiz her sabah kapısını açtığımız  eğitim  kurumlarımızın güvenliğidir. Hepimizin ortak kaygısı milletimizin en değerli hazinesi olan çocuklarımızı , güvende ve sağlıklı tutabilmektir" ifadelerine yer verildi. Balıkesir de  eğitim  binalarında yapılan "Deprem Tahkik Raporları" sonucunda 51  eğitim   binası  hakkında  yıkım   kararı  alındı.  yıkım   kararı  alınan  eğitim  binalarından 10 u aynı bahçedeki sağlam olan diğer blokta , bunun dışındaki 41 okulda ise , öğrencilerin kayıt bölgesindeki en yakın okulda eğitimlerine devam edeceği bildirildi. Öte yandan  yıkım   kararı  alınan  eğitim  binalarının en kısa sürede yıkılarak yeniden yapımı için tüm çalışmalara başlanacağı belirtildi. Balıkesir de merkezde yıkımına karar verilen okullar arasında , Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi , Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Hatice Fahriye Eğinlioğlu gibi bilinen okullar da yer alıyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =