Toyota ve Panasonic , her otomobil üreticisinin kullanabileceği prizmatik  batarya  üretimi için Prime Planet Energy & Solutions isimli ortak girişimi kurdu.

haber7
0

Toyota dan yapılan açıklamaya göre , daha önce iş birliği anlaşmasına imza atan Toyota , bu anlaşmanın detaylarını kamuoyuna açıkladı ve yeni şirketin 1 Nisan 2020’den itibaren faaliyetine başlayacağını duyurdu. Kurulan şirkette 5 bin 100 kişi istihdam edilecek ve bu istihdamın 2 bin 400’ü Çin’de çalışacak. 

 

Prime Planet Energy & Solutions’da Toyota’nın hissesi yüzde 51 , Panasonic’in ise yüzde 49 olarak belirlenirken , şirkete 3’ü Toyota’dan olmak üzere beş direktör ve biri Toyota’dan olmak üzere iki denetçi atanacak. 

Prime Planet Energy & Solutions , geleceğin otomobilleri ve benzer ulaşım araçlarında hayati önem taşıyan bataryalar üzerinde çalışmalar yürütüyor. Açıklanan işbirliğiyle birlikte Toyota ve Panasonic rekabetçi , uygun maliyetli , güvenli ve kapasitesi yüksek bataryalar geliştirecek. Ortaklığın geliştirdiği ve ürettiği bataryalar sadece Toyota’ya değil , diğer tüm markalara ve endüstri kollarına da tedarik edilecek. 

 

 

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =