ABD'nin  Alabama  eyaletinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni bir sözleşmeli okul açma girişimine izin verilmeyebilir.

haber7
0

Alabama nın yerel "AL.com" internet sitesinde yer alan habere göre , Alabama Ulusal Sözleşmeli Okullar Komisyonu nda yapılan oylamada , FETÖ nün "Woodland Hazırlık Okulları"nın , Aralık 2019 da iskan izni belgelerini temin etme süresinin uzatılmasına yönelik başvurusu reddedildi.

Başvurularında "hile ve yanlış yönlendirme" yapıldığı gerekçesiyle Ağustos 2019 da davaya konu olan "Woodland Hazırlık Okulları"nın süre uzatma talebi yapmasından bu yana ilk kez toplanan Komisyon daki oylamada çıkan ret sonucuyla fesih prosedürlerinin başlamasının yolu açılmış oldu. 

FAALİYET GÖSTERME HAKKI ELİNDEN ALINABİLİR

Eyalette oylamayla başlayan süreç , "Woodland Hazırlık Okulları"nın Alabama da faaliyet gösterme hakkının elinden alınmasıyla sonuçlanabilir.

Komisyonun avukatı Lane Knight , sözleşmede istenen belgeler belirlenen sürede temin edilmediği için Komisyonun sözleşmeli okulun faaliyet gösterme hakkını iptal edebileceğini söyledi.

30 GÜN SÜRE TANINACAK

Knight , Komisyonun "Woodland Hazırlık Okulları"na yanıt için en az 30 gün süre tanıyacağını , sonrasında Komisyonun konuyu oturumda ele ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =