Beşiktaş  , IFAB Oyun Kurallarına göre kural ihlali yapıldığını savunarak , 2-1 yenildikleri maç için "Hükmen galip ilan edilmeliyiz" derken , aksi halde ise tekrar istedi.

haber7
0

Beşiktaş , ligde Göztepe ye 2-1 yenildiği maçta kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu na başvurmuştu. Siyah-beyazlılar , skor 1-1 iken Tylor Boyd un başına gelen top yüzünden maçın durmasından sonra hakemin oyunu tekrar başlattığı sırada Atiba nın uyarısına rağmen topu rakibe vererek kural hatası yaptığını ve bu pozisyonun devamında da Göztepe nin ikinci golünü bulduğunu belirterek maça itiraz etmişti.

Beşiktaş , oyun durmadan topa son dokunan ismin Beşiktaşlı Douglas olduğunu vurgulayarak , IFAB Oyun Kurallarına göre topun kendilerine verilmesi gerektiğini de vurguladı.  ÖNCE KURAL HATASI KABUL EDİLSİN

Siyah-beyazlıların verdiği dilekçede ise konu ile ilgili görüntüler ve kurallar ayrıntılı olarak yer alırken , TFF den kural hatasının yapıldığının kabulü istendi ve üç seçenek sunuldu. Buna göre siyah-beyazlılar , müsabakanın 2-1 olan sonucunun tescil edilmemesini ve kural hatasının sonuca etki etmesinden dolayı  Beşiktaş  lehine 3-0  galibiyet  kararı verilmesini istedi. Bu talebin kabul edilmemesi halinde ise kural hatasının gerçekleştiği dakikadan itibaren , skor 1-1 devam ederken tekrar edilmesine veya müsabakanın yeniden oynanmasına karar verilmesini talep ettiler.

Atiba yı bile ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =