Diyarbakır  İl  Sağlık   Müdürü  Dr. Cihan Tekin , kentte  domuz  gribinden ölüm vakası haberlerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

haber7
0

Diyarbakır İl  Sağlık  Müdürü Dr. Cihan Tekin , bugün bazı basın yayın organlarından  Diyarbakır  da 1 kişinin  domuz  gribinde öldüğü habere ilişkin açıklamada bulundu. Haberin gerçeği yansıtmadığını anlatan Tekin , haberin yayınlanmasının ardından araştırma yaptıklarını ifade ederek , "Zikredilen hastayla ilgili verilere ulaştık. Bu ulaştığımız verilere baktığımızda bir ay önce bir ölümün meydana geldiği ancak bu meydana gelen ölümün dosyasının araştırılmasında şahsın birçok farklı rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık bir aylık bir süreç içerisinde hastanede yattıktan sonra vefat ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Dolayısıyla söz konusu ölümün  domuz  gribiyle ilişkilendirildiğine dair herhangi bir bulgu elimizde yok. Dolayısıyla  Diyarbakır  halkının bu noktada doğru bilgilendirilmesi amacıyla da bu açıklamayı yapma ihtiyacı hissettik” dedi.

DİYARBAKIR HALKININ İÇİ RAHAT OLSUN

Diyarbakır halkının içinin rahat olmasını isteyen Tekin , şunları söyledi:

"Sağlık Bakanlığı nın direktifleri doğrultusunda biz her türlü mevsimsel gribe karşı gerekli tedbirleri hastanelerimizde almış olmakla birlikte vatandaşımızın tedirgin olmasını gerektirecek herhangi bir hadisenin , herhangi bir salgının olmadığını yinelemek gerekir. Soğuk kış mevsimlerinde 5 yaş altı ve 65 yaş üstündekilerin , özellikle ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =