Adli   Tıp  Kurumu , anestezi teknikeri  Ayşe  Karaman'ın ölümüne neden olan "P..." ve "F..." isimli ilaçların uyuşturucu madde özelliğinin bulunduğu yönünde  rapor  hazırladı.

haber7
0

Mahkeme dosyasına giren rapora ilişkin değerlendirmede bulunan  Ayşe   Karaman  ailesinin avukatı Tevfik Tolga Beyendi , "Adli  Tıp  mütalaasına göre  Ayşe  nin kanında bulunan ilaçlardan iki tanesinin TCK nın 188 inci maddesi anlamında uyuşturucu ve uyarıcı madde imal ve ticareti suçuna konu maddelerden olduğu tespit edilmiştir. Bu anlamda söz konusu ilaçların sanık Dr. Özgür Tarhan tarafından temin edilen ve suistimal edilen ilaçlar olduğu davanın çeşitli aşamalarında ortaya konmuş ve ispat edilmiş olduğundan , sanığın ayrıca uyuşturucu ticareti yapmak suçundan cezalandırılması gerekmektedir" dedi.

Anestezi teknikeri Ayşe  Karaman  , 29 Temmuz 2019 da erkek arkadaşı Uzman Dr. Özgür Tarhan ın , Çankaya ilçesi Dikmen Mahallesi ndeki evinde ölü bulunmuştu. Olay yerinde çok sayıda şırınga ve ilaç bulunurken , şüpheli ölümle  ilgili  soruşturma başlatılmıştı.

Ankara Cumhuriyet Savcısı Ramazan Hançer in yürüttüğü soruşturma sonunda Tarhan hakkında "tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis talebiyle Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Mahkeme , dava kapsamında verdiği ara kararında ,  Karaman  ın ölümüne neden olan ilaçların uyuşturucu etkisinin bulunup bulunmadığı yönünde Adli  Tıp   tan   rapor  alınmasına karar vermişti.  Adli   Tıp  Kurumunca hazırlanan ve mahkeme gönderilen  rapor  dava dosyasına ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =