George  Soros  , ABD'de yapılacak seçimle ilgili ilginç bir açılamada bulundu. Facebook Kurucu ve CEO'su Mark Zuckerberg'in ABD Başkanı Donald Trump'ı yeniden seçtirmek için çalıştığını

haber7
0

George  Soros  "Facebook , Trump ı yeniden seçtirmek için çalışıyor. Çünkü onun işi için iyi seçenek." diyor.

Milyarder yatırımcı George  Soros  The New York Times gazetesinde yayımlanan yazısında Facebook Kurucu ve CEO su Mark Zuckerberg i hedef aldı.

Yazısında önceki hafta Davos ta katıldığı bir yemekte kendisine Facebook un 2016 ABD Başkanlık Seçimleri dönemine göre daha sorumlu davranıp davranmadığının sorulduğunu aktaran  Soros  bu soruya "Hiç sorumlu davranmıyorlar. Facebook (ABD Başkanı) Trump ın seçilmesine yardımcı oldu. Korkarım ki 2020 de bunu tekrarlayacak" cevabını verdiğini ifade etti.

Facebook ile Trump arasında gayriresmi bir işbirliği olabileceğini iddia eden  Soros  yazısına şöyle devam etti:

"Bu işbirliği kapsamında Facebook Trump a yeniden seçilmesi için yardımcı olacak. Trump da karşılığında Facebook u regülatörlere ve basına karşı koruyacak. Facebook bu iddiayı yalanladı ancak ben bu yalanlamanın doğru olmadığına inanıyorum. Bence Trump ve Facebook CEO su Zuckerberg çıkarlarının ortak olduğunun farkında: Trump yeniden seçilmek , Zuckerberg ise daha çok para kazanmak istiyor."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =