Erzincan'da sporcu ve vatandaşlar ,  Türk  bayraklarıyla kayak yaparak Avrupa Parlamentosunda (AP)  Türk   bayrağını   yırtan  ırkçı  Yunan  milletvekili Ioannis Lagos'a  tepki  gösterdi.

haber7
0

Kentte 2 bin 970 metre rakımda bulunan Ergan Dağı Kayak Merkezi nde bir araya gelen sporcu ve vatandaşlar , Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timlerinin kar motorları eşliğinde , ellerinde Türk bayraklarıyla 2 kilometre kayak yaptı.

Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki Türk  bayrağını  açan katılımcılar , kayağın ardından "Ne mutlu Türküm diyene" sloganları atarak tepkilerini dile getirdi.

TÜRK BAYRAĞINA YAPILAN SAYGISIZLIK KABUL EDİLEMEZ

Doğa sporcusu Sedat Cengiz , gazetecilere yaptığı açıklamada , Türk bayrağına yapılan saygısızlığın asla kabul edilemeyeceğini söyledi.

"Son zamanlarda ülkemize ve bayrağımıza karşı yapılan çirkin saldırıları kınamak için etkinliği yapmaya karar verdik." diyen Cengiz , şöyle konuştu:

"Yoğun katılımla bu etkinliği yaptık. En güzel cevabı verdiğimizi düşünüyoruz.  Yunan  vekil kendi bildiğini yapsın , biz de kendi bildiğimizi yapacağız. Ona en güzel cevabı , bayraklarla süslediğimiz bu dağdan verdik."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =