Malatya   Valisi  Aydın  Baruş  , merkez üssü Elazığ olan depremden etkilenenler için bugüne kadar yaklaşık 3 milyon lira yardımda bulunduklarını bildirdi.

haber7
0

Valilikten yapılan açıklamaya göre , Vali  Baruş  , beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan , AK Parti  Malatya  Milletvekili Öznur Çalık ve Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Battagazi ilçesine bağlı Yaygın , Seküler , Tokluca mahallelerinde  incelemelerde   bulundu  , vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

 

 

Söz konusu mahallelerde hasarlı binaları inceleyen  Baruş  , ağır hasarlı binaların yerine yapılacak yeni binalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Baruş ve beraberindekiler daha sonra Yeşilyurt ilçesindeki Tecde , Şentepe ve Molla Kasım mahallelerine geçti.

 

 

Depremzedelere geçmiş olsun dileğinde bulunan  Baruş  , Elazığ daki  deprem  nedeniyle  Malatya  daki bazı binalarda hasar oluştuğunu belirterek , ön hasar tespit çalışmalarına ilk günden itibaren başlandığını aktardı.

Baruş , ağır hasarlı olduğu için yıkılan binalardakilere gerekli yardımları yaptıklarını ifade etti.

Doğanyol , Pütürge ve Kale ilçelerinde evleri yıkılan ve eşyaları göçük altında kalanlara hem eşya hem de kira yardımı yaptıklarını vurgulayan  Baruş  , şunları kaydetti:

"Bugüne kadar yaklaşık 3 milyon lira yardımda bulunduk. Ön hasar tespit çalışmalarından sonra kesin hasar tespit çalışmalarına başladık. Bugün itibarıyla Doğanyol ve Pütürge de kesin hasar tespit ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =