Sayıştay  , CHP’li  Ataşehir  Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin birçok usulsüzlük , yolsuzluk ve mevzuata aykırı işlem yaptığını tespit etti. Sayısız skandalla gündeme gelen "İlgezdi " ailesine  CHP 

haber7
0

İstanbul  Ataşehir  ilçesinin CHP’li Belediye Başkan Battal İlgezdi’nin belediye kaynakları ile yaptığı usulsüzlükler ,  Sayıştay  Raporu ile ortaya çıtı.

Battal İlgez’di , İmar Kanunu’na , Rüşvet ve Yolsuzluk Kanunu’na , Devlet İhale Kanunu’na aykırı hareket etme , görevi kötüye kullanma , haksız mal edinme , ihaleye fesat karıştırma fiillerinden dolayı 2017 yılında belediye başkanlığı görevinden uzaklaştırılmış ,  CHP  tarafından 31 Mart seçimlerinde  yeniden aday gösterilerek  Ataşehir  Belediye Başkanı seçilmişti.

CHP’nin yeniden seçilen şaibeli belediye başkanının belediye kaynakları ile nasıl usulsüz harcamalar yaptırdığı , belediye kaynaklarını eşe dosta nasıl peşkeş çektiğini ise  Sayıştay  ortaya koydu.  Sayıştay  Başkanlığı’nın CHP’li  Ataşehir  Belediyesi’ne ilişkin 161 sayfalık Denetim Raporu’nda CHP’li Battal İlgez’di döneminde gerçekleşen  usulsüzlükler tek tek sıralandı. İşte o usulsüzlükler:

 MEVZUATA AYKIRI ERGUVAN BARIŞ PARKI İHALESİ AÇIKLANAMADI

Sayıştay Raporu’nda Erguvan Barış Parkının yapılması ve 30 yıl süre ile işletilmesi işinde mevzuata aykırı uygulamaları tespit etti.  Sayıştay  tarafından ,  Erguvan Parkı için gerçekleştirilen  ihalenin mevzuata uygun yapılmadığını , ihale usulünün hatalı yapılması ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =