İzmir'de yaşayan 11 yaşındaki  Muhammed  Ertaş'a , henüz 2 ,5 yaşındayken nöroblastom teşhisi kondu. Yaklaşık 9 senedir hastalıkla mücadele eden Ertaş'a ilik nakli de yapıldı ancak  Hastalığı  nüksetti. Oğlun

haber7
0

İzmir de yaşayan 11 yaşındaki  Muhammed  Ertaş a , 8 sene önce; henüz 2 ,5 yaşındayken nöroblastom hastalığına yakalandı.  Minik   Muhammed  in 4. evreye ulaşan  Hastalığı  için tedavi başladı.

Ailesi  Muhammed  in tedavisi için Mardin den İzmir e taşındı. Burada başlayan tedavisi 2014 e kadar sürdü. 2 yıllık tedavisi boyunca vücudundaki kitle alındı ve  Hastalığı  geçti. Aile bunun üzerine yeniden memlekete döndü ancak  Muhammed  in  Hastalığı  2 ,5 yıl sonra tekrar nüksetti. Tedavisi için ilik nakli yapıldı.

Muhammed in ablası , tedavi gören kardeşi için yardım çağrısı yaptı:

"BÜNYESİ ÇOK ZAYIFLADI" 

Çocuğunun sağlık durumuyla ilgili Haber7 ye açıklama yapan baba Ömer Ertaş , "3 yıldır tedavisi devam ediyor. Fakat düşük dozlarda. Fazla tedavi aldığından dolayı bünyesi zayıfladı" ifadelerini kullandı. 

İLACI 242 BİN EURO

Oğlunun 2 ,5 yaşından beri hastalıkla mücadele ettiğini , çocukluğunun hastanelerde geçtiğini ve bu yüzden  okula   bile  gidemediğini ve eğitimini evde aldığını anlatan Ertaş , "Akıllı ilaç çıkmış. Onun da fiyatı çok yüksek. 242 bin Euro olarak belirledi Eczacılar Odası. Bizim maddi durumumuz yok" diye konuştu. 

 

Oğlunun sağlığına kavuşmasını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =