Çin'in Ankara Büyükelçiliği Basın Dairesi Başkanı Bay Xie Xinxing , ülkede ortaya çıkan ve hızla yayılan 'koronavirüs' salgınına ilişkin , "biyolojik saldırı" iddiasıyla ilgili a

haber7
0

Çin in Ankara Büyükelçiliği Basın Dairesi Başkanı Bay Xie Xinxing , ülkesinin Wuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan yeni tip ölümcül koronavirüs e ilişkin açıklamada bulundu. Xinxing , virüsün Wuhan kentinde yaygınlık gösterdiğini belirterek , "Koronavirüs ün kaynağını henüz bulamadık. Dünyanın bu virüse ilgisi büyük. Çin hükümeti açıklık ve şeffaflık çerçevesinde son gelişmeleri bildiriyor. Sosyal medyada yanlış bilgiler ortaya çıkıyor" dedi.

"TÜRKLERİN TALEBİNİ YERİNE GETİRDİK"

Xinxing , Vuhan kentindeki koronavirüs salgını nedeniyle 34 Türk , 7 Azerbaycan , 7 Gürcistan ve 1 Arnavutluk vatandaşını Türkiye ye getirecek askeri kargo uçağı Koca Yusuf un gece saat TSİ ile 23.00 sıralarında bu kentte olacağını belirterek , "01.00 de geri dönmek için yola çıkacak. O bölgede yaşayan Türk vatandaşları ülkelerine dönebilecek , buna çok sevindik. Bununla uğraşmak oldukça zor , sadece Türkiye değil pek çok ülkeden aynı talep geldi. Biz zor şeyleri aşarak Türklerin talebini yerine getirdik. Çin de şu ana kadar Türk vatandaşına bulaşmış bir virüs yok. Şu ana kadar Çin de Avusturalyalı ve Pakistanlı kişilere bu virüs bulaştı" diye konuştu.

"213 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"

Çin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =