Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail  Demir  ,  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç'un  Altay   tankı  projesinin iptaline yönelik yaptığı açıklamalara  yanıt  verdi.

haber7
0

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail  Demir  , SSB ile OSTİM arasında işbirliği protokolü imza töreninin ardından basın mensuplarının "CHP nin tank palet fabrikası ihalesinin feshi ve kendisinin görevi kötüye kullandığına yönelik iddialarına ilişkin sorusunu cevapladı.

Söz konusu ihaleyi son derece şeffaf yaptıklarını dile getiren  Demir  , "Siyasi polemiğe girmek istemiyoruz. Savunma sanayisinde onlarca proje ve ihale yapılıyor bunların kendine göre şartları var.  Altay   tankı  nedir , prototip nedir , derslerine çalışsınlar ondan sonra bizle muhatap olsunlar." ifadesini kullandı.

Demir ,  Altay  tankının motoruna ilişkin siyasi arenadaki gelişmeleri de takip ettiklerini söyledi. Türkiye ile Almanya arasında yapılan görüşmelere işaret eden  Demir  , "(Almanya dan tank motoru temini) Konu , siyasi zeminde gündeme getirildi. Bu konuyla ilgileneceklerini belirttiler. Gelişmeleri takip edeceğiz. Bu konuda negatif geri dönüş olmadı. Yapılan görüşmelerde mesaj alındı , üzerinde çalışacakları söylendi." dedi.

 

Altay tankının envantere giriş zamanına ilişkin soru üzerine  Demir  , "İhalede T0 başlangıç şartı vardır , verilen prototip içinde kullanılan komponentler vardır. Eğer bu komponentleri sağlayamıyorsanız projeye başlayamazsınız. T0 imzayla başlayacak ümidimiz vardı ama bu konuda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =