Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

haber7
0

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece , bu hafta şehrin karmaşasından kurtulmak isteyenlerin tercihi Kocaeli’nden keyifli görüntüler ekrana gelecek.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta  Karadeniz  havasını solumak isteyenlerin adresi Kocaeli’nden evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi Kocaeli’nde ilk olarak bir tesise konuk oldu. Burada eşsiz bir kahvaltı yapan Kürşat , muhlamanın tadına bakınca kendinden geçti. Kocaeli’nde kiremitte alabalığın meşhur olduğunu öğrenen Gündüz Gece ekibi ustayla birlikte ocak başına geçti. Kürşat , odun ateşinde pişen balığın tadına izleyicileri için baktı.  Kocaeli  manzarasını yakından görmek isteyen Kürşat , atv ile tura çıktı.    Karadeniz  havasını doyasıya içine çeken Kürşat , bölge rehberiyle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Temiz havanın etkisiyle acıkan Gündüz Gece ekibi haluj ve Çerkez peynirinin yapımını izleyicileri için öğrendi. Keyfi yerine gelen Kürşat , dere kenarında söylediği türkülerle kulakların pasını sildi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =