Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı  Naci   Ağbal  ,  deprem  vergilerine yönelik tartışmalara ilişkin , "Buradan toplanan gelirlerden çok daha fazla kaynak , gerek depremle ilişkili kamu binalarının imar ve inşas

haber7
0

Strateji ve Bütçe Başkanı  Ağbal  dan  deprem   vergisi   tartışmalarına  verdiği yanıtta , "Buradan toplanan gelirlerden çok daha fazla kaynak , gerekdepremle ilişkili kamu binalarının imar ve inşasına gerekse teknoloji ve insan kaynağı altyapısına harcandı. Bütün vergi gelirleri nasıl bütçenin havuzuna gidiyorsa bu gelirler de bütçenin havuzuna geldi. Bu gelirler çarçur edilmedi. Riskli yapıların yıkılması veya depreme dayanıklı hale getirilmesi için bütçeler ve bununla ilgili gerekli finansal destekleri oluşturmanız lazım. Bunların hepsini AK Parti 17 yılda yaptı.  deprem  riskine karşı kurumsal bir yapı geliştirdi" açıklamasında bulundu.

Ağbal , Ankara Sanayi Odası (ASO) meclis toplantısının ardından , deprem vergisi tartışmalarına ilişkin soruları yanıtladı. Devletin harcadığı her kuruşun hesabını verdiklerini ve şeffaf olduklarını vurgulayan  Ağbal  , "Kamu harcamalarıyla ilgili hesabını veremeyeceğimiz bir kuruş söz konusu değil." diye konuştu.

Ağbal , depreme hazırlıklı olunması ve  deprem  anında acil müdahale edilebilmesi için yürütülen çalışmalara işaret ederek , şöyle konuştu:

"Bunlar için güçlü bir kurumsal yapı , insan kaynağı ve koordinasyon oluşturulmalı. Kurumların gerek depreme hazırlık gerekse  deprem  anında ulaştırma , haberleşme ve sağlık alanlarında yapılacak müdahalelere yönelik güçlü ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =