Aksaray’ın Sultanhanı ilçesindeki tur gezisinde  Çinli  bir turistin aniden ateşlenerek fenalaşması ile ortaya çıkan ve ölümcül Korona virüsü şüphesiyle müşahede altına alınan 10 &Ccedi

haber7
0

Edinilen bilgiye göre , 27 Ocak tarihinde  Aksaray  ve Nevşehir Kapadokya bölgesine tur otobüsü ile gezmeye gelen tur otobüsünde Çinli bir  turist  aniden ateşlenip fenalaşarak baygınlık geçirdi. Çinli turistin fenalaştığını ve aşırı ateşlendiğini gören tur otobüsünün şoförü hemen Sultanhanı ilçesine girerek durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Çok sayıda sağlık personeli kısa süre içerisinde fenalaşan  turist  ve beraberindeki 9 Çinli  turist  ve Türk şoför ile rehberi ambulanslarla  Aksaray  Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırdı. Çinli turistler burada korona virüsü şüphesi ile müşahede altına alınarak tetkikler başlatıldı.

Olayın ardından 24 saat sonra yapılan tetkiklerin sonuçları Sağlık Bakanlığınca açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ,  Aksaray  daki korona virüsü iddialarıyla ilgili açıklama yaparak , alınması gereken tüm tedbirleri aldıklarını söyledi. Bu kapsamda bir kişide ateş olduğunu ve hastada H1N1 (domuz gribi) çıktığını belirten Sağlık Bakanı Koca , Çinli turistlerin İstanbul a gelerek ülkelerine döneceklerini söyledi. Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasının ardından  Aksaray  Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bulunan özel bir bölümde müşahede altında tutulan 10 Çinli  turist  ve 2 Türk olmak üzere 12 kişi  hastaneden  gönderildi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =