Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) ilk kez yeni tip  Koronavirüs  vakası  tespit  edildi.

haber7
0

Birleşik Arap Emirlikleri nde (BAE) Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada , Çin in Vuhan kentinden gelen bir aile fertlerinde yeni tip koronavirüsü tespit edildiği belirtildi. 

 

Açıklamada , söz konusu virüsü taşıdıkları  tespit  edilen kişilerin sağlık durumlarının stabil olduğu ve tıbbi gözetim altında tutuldukları aktarıldı.

Dünya Sağlık Örgütünün belirlediği şartlara göre gerekli önlemlerin alındığı ve endişe verici bir durumun olmadığı kaydedilen bakanlık açıklamasında , yeni tip koronavirüs vakası  tespit  edilen söz konusu ailenin kaç kişiden oluştuğuna ilişkin ise bilgi verilmedi.

 

YENİ TİP KORONAVİRÜS SALGINI

Yeni tip koronavirüs , ilk olarak Çin in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019 da  tespit  edilmişti. Vuhan Belediyesi Sağlık Komisyonu , 31 Aralık ta kentteki Huanan Deniz Ürünleri Pazarı ile teması bulunan 27 kişide  daha  "gizemli" hastalığın görüldüğünü açıklamış ve pazarı kapatmıştı.

Ülkede yeni tip koronavirüse yönelik yürütülen bilimsel çalışmalarda virüsün genetik dizininin Çin e özgü yarasa ve yılan türlerinden kaynaklandığına dair ilk sonuçlar elde edilmiş ,  daha  sonra salgın sona erinceye kadar ülkede yabani hayvan ticareti yasaklanmıştı.

Virüsün kısa sürede Vuhan dan diğer kent ve ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 1 =